Funda Fastener Co., Ltd. е производител, на снабдувачот и извозникот Автомобилски завртки со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила во Taiwan. Со широк спектар, одличен квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во на пазарот и други индустрии.

Автомобилски завртки

Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски завртки, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски завртки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автомобилски завртки Материјал:Исполнете ги барањата на ISO,AISI,DIN,JIS,МК Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Нишка:Метрички/UNC/UNF MOQ:Распоредете според количината на суровина(околу 2250 кг) Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета. Работен дијаграм.:М4~M20 Должина:8~200 мм Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција и сертификат за материјал за производство. Апликација:Автомобилски завртки се склопуваат во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски завртки, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски завртки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
У завртка Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:бел цинк(издржи 48 часа без докази за бела 'рѓа),дебелина 8-13&микро;м. Термичка обработка:HRC 24~30. Секундарна обработка:Превиткување и свиткување. Водечко време:50-60 дена Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големини:3/8” -16UNC и дизајните може да се прилагодат Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакување Цртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Термин на плаќање:Т/Т Апликација:У-Болт е завртка во форма на буквата U со навои за завртки на двата краја. У-завртките првенствено се користат за поддршка на цевките,цевки низ кои минуваат течности и гасови.Како таков,У-завртките беа измерени со помош на цевка-зборуваат инженерството за работа.AU-Завртката би била опишана според големината на цевката што ја поддржува.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски завртки, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски завртки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Монтажа за прилагодување Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE 1010~SAE 1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање PPM:50 Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големините и дизајните може да се прилагодат Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Рок на плаќање:Т/Т Начин на пакување:картон и пакување со палета,ве молиме информирајте дали постои одреден метод. Време на испорака:60-80 дена Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Монтажата за прилагодување е составена во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено. Должина:96.5~112 мм
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски завртки, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски завртки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Студ Материјал:Класа 4.8/8.8/10.9/12.9 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање Нишка:М6、М10、М12、М14 Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Испорака:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетатаГолемина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг Плаќање:Т/Т,LC Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Монтажата за прилагодување е составена во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено. Работен дијаграм:М4~М12,Должина:96.5~112 мм
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски завртки, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски завртки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Дел за дупчење Материјал:Исполнете го стандардот на ASTM,DIN,JIS. Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Фунда може да обезбеди секакви секундарни процеси,како што се CNC,дупчење,мелење,ултразвучно чистење...и така натаму. Работен дијаграм: &Ослаш;2.5 мин~ Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големините и дизајните може да се прилагодат Опрема:9 CNC машини и 2*6 машини за дупчење со оски кои можат да понудат секаков вид секундарна обработка. Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакувањеЦртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Се користи во делови за автомобили и мотоцикли,земјоделски машини,моторни санки,Авион-Скијање...
Ние нудиме најдобар квалитет и разновидност на

Автомобилски завртки

со разумни цени. Се надеваме дека нашите клиенти ќе ја најдете нашата компанија производи задоволувачки. Ако сте заинтересирани во нашите производи или имате било какви прашања во врска со нашите производи, Ве молиме слободно да контактирајте не.