У Болт

Funda Fastener Co., Ltd. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на У Болт кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Нашите производи може да се користи за неколку видови на комерцијални и станбени апликации и се достапни во различни форми. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

У Болт

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
 • У Болт - 1-2
У Болт
модел - 1-2
У завртка
 1. Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)
  Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045
 2. Позлата:бел цинк(издржи 48 часа без докази за бела 'рѓа),дебелина 8-13&микро;м.
 3. Термичка обработка:HRC 24~30.
 4. Секундарна обработка:Превиткување и свиткување.
 5. Водечко време:50-60 дена
 6. Потекло:Тајван
 7. Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање
 8. Големини:3/8” -16UNC и дизајните може да се прилагодат
 9. Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакување
 10. Цртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см
 11. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 12. Термин на плаќање:Т/Т
 13. Апликација:У-Болт е завртка во форма на буквата U со навои за завртки на двата краја.

  У-завртките првенствено се користат за поддршка на цевките,цевки низ кои минуваат течности и гасови.Како таков,У-завртките беа измерени со помош на цевка-зборуваат инженерството за работа.AU-Завртката би била опишана според големината на цевката што ја поддржува.
Funda Fastener Co., Ltd.
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто У Болт, треба да знаете за највисок квалитет на У Болт производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автомобилски завртки Материјал:Исполнете ги барањата на ISO,AISI,DIN,JIS,МК Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Нишка:Метрички/UNC/UNF MOQ:Распоредете според количината на суровина(околу 2250 кг) Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета. Работен дијаграм.:М4~M20 Должина:8~200 мм Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција и сертификат за материјал за производство. Апликација:Автомобилски завртки се склопуваат во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто У Болт, треба да знаете за највисок квалитет на У Болт производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Монтажа за прилагодување Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE 1010~SAE 1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање PPM:50 Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големините и дизајните може да се прилагодат Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Рок на плаќање:Т/Т Начин на пакување:картон и пакување со палета,ве молиме информирајте дали постои одреден метод. Време на испорака:60-80 дена Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Монтажата за прилагодување е составена во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено. Должина:96.5~112 мм
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто У Болт, треба да знаете за највисок квалитет на У Болт производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Студ Материјал:Класа 4.8/8.8/10.9/12.9 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање Нишка:М6、М10、М12、М14 Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Испорака:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетатаГолемина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг Плаќање:Т/Т,LC Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Монтажата за прилагодување е составена во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено. Работен дијаграм:М4~М12,Должина:96.5~112 мм
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто У Болт, треба да знаете за највисок квалитет на У Болт производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Дел за дупчење Материјал:Исполнете го стандардот на ASTM,DIN,JIS. Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Фунда може да обезбеди секакви секундарни процеси,како што се CNC,дупчење,мелење,ултразвучно чистење...и така натаму. Работен дијаграм: &Ослаш;2.5 мин~ Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големините и дизајните може да се прилагодат Опрема:9 CNC машини и 2*6 машини за дупчење со оски кои можат да понудат секаков вид секундарна обработка. Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакувањеЦртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Се користи во делови за автомобили и мотоцикли,земјоделски машини,моторни санки,Авион-Скијање...