Автомобилски прицврстувач

Ние сме секогаш внимава на пазарот и клиентите побарувачката во секое време и менување на нашата стратегија во согласност со неа. Ние производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар квалитет на Автомобилски прицврстувач како и брза и задоволителна услуга во согласност со животната средина на пазарот и клиентите во Taiwan , Која го отелотворува нашите основни вредности на клиент центрирана и пазарно ориентирани на квалитетот на производот.
Ние би сакале да се приклучат вас рака под рака да излезат состојба на

Автомобилски прицврстувач

, Да се ​​воспостави добар корпоративен имиџ и да го отвори вашиот пат кон успехот. Чекајќи вашите првични одговор. И ние сме љубезно задоволство да корпорации со вас.
 • Автомобилски прицврстувач - 1-1
Автомобилски прицврстувач
модел - 1-1
Автомобилски завртки
 1. Материјал:Исполнете ги барањата на ISO,AISI,DIN,JIS,МК
 2. Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници
 3. Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање
 4. Нишка:Метрички/UNC/UNF
 5. MOQ:Распоредете според количината на суровина(околу 2250 кг)
 6. Потекло:Тајван
 7. Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање
 8. Термин на плаќање:Т/Т
 9. Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета.
 10. Работен дијаграм.:М4~M20 Должина:8~200 мм
 11. Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 12. Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција и сертификат за материјал за производство.
 13. Апликација:Автомобилски завртки се склопуваат во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено

Funda Fastener Co., Ltd.
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски прицврстувач, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски прицврстувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
У завртка Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:бел цинк(издржи 48 часа без докази за бела 'рѓа),дебелина 8-13&микро;м. Термичка обработка:HRC 24~30. Секундарна обработка:Превиткување и свиткување. Водечко време:50-60 дена Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големини:3/8” -16UNC и дизајните може да се прилагодат Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакување Цртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Термин на плаќање:Т/Т Апликација:У-Болт е завртка во форма на буквата U со навои за завртки на двата краја. У-завртките првенствено се користат за поддршка на цевките,цевки низ кои минуваат течности и гасови.Како таков,У-завртките беа измерени со помош на цевка-зборуваат инженерството за работа.AU-Завртката би била опишана според големината на цевката што ја поддржува.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски прицврстувач, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски прицврстувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Монтажа за прилагодување Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE 1010~SAE 1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање PPM:50 Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големините и дизајните може да се прилагодат Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Рок на плаќање:Т/Т Начин на пакување:картон и пакување со палета,ве молиме информирајте дали постои одреден метод. Време на испорака:60-80 дена Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Монтажата за прилагодување е составена во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено. Должина:96.5~112 мм
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски прицврстувач, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски прицврстувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Студ Материјал:Класа 4.8/8.8/10.9/12.9 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање Нишка:М6、М10、М12、М14 Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Испорака:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетатаГолемина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг Плаќање:Т/Т,LC Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Монтажата за прилагодување е составена во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови,со цел автомобилот да работи непречено. Работен дијаграм:М4~М12,Должина:96.5~112 мм
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автомобилски прицврстувач, треба да знаете за највисок квалитет на Автомобилски прицврстувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Дел за дупчење Материјал:Исполнете го стандардот на ASTM,DIN,JIS. Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Фунда може да обезбеди секакви секундарни процеси,како што се CNC,дупчење,мелење,ултразвучно чистење...и така натаму. Работен дијаграм: &Ослаш;2.5 мин~ Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање Големините и дизајните може да се прилагодат Опрема:9 CNC машини и 2*6 машини за дупчење со оски кои можат да понудат секаков вид секундарна обработка. Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакувањеЦртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Се користи во делови за автомобили и мотоцикли,земјоделски машини,моторни санки,Авион-Скијање...