Funda Fastener Co., Ltd. снабдувач и производител на Прилагодени завртки. Нашата палета на производи вклучува многу аспекти. Неговата ефикасност на трошоците е неговата предност. Нашата мисија е да бидеме пионери во високотехнолошката индустрија преку испорака на долгорочна вредност за клиентите, вработените и партнерите преку континуирана иновација и извонредност во сите аспекти на нашиот бизнис. Ве молиме слободно контактирајте со нас .

Прилагодени завртки

Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Прилагодени завртки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Прилагодени завртки Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање Работен дијаграм.:М4~M20 Должина:8~200 мм Секундарен процес:дупчење,нишки,вртење,песок минирање,мелење,исправање,Стврднување со висока фреквенција,монтажа мијалник,о’прстен,виткање,обвивка за вртење,отсекување на шестоаголна глава,жлебување, Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Фунда може да произведува секакви сврзувачки елементи што се користат на сите видови машини.Ние можеме да произведуваме делови според клиентот’цртежи.Ние сме производител на OEM.Можеме да ги произведуваме сите видови приспособени сврзувачки елементи за клиентите.Како што е автомобилската,мотоцикл,Авион-скијање,генератор,фарма машина,камион,исклучен-патно возило,голф количка...итн Материјал,површински третман,а според цртежот може да се произведе секундарна обработка. Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Прилагодени завртки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Рамо занитвам Материјал:Нерѓосувачки челик(SUSXM7) Површински третман:Полирање Термичка обработка:гаснење Димензија:&Ослаш;10x22.1 мм,може да се прилагоди. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Склопете го дискот за сопирање на автомобил и мотоцикл. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета. Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција и сертификат за материјал за производство.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Прилагодени завртки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
U завртки Материјал: :S40C Површински третман:Цинк-бела позлата,8-13&му;м,48 часа без бела 'рѓа Термичка обработка:Термичка рафинирање Димензија:3/8” -16UNC,59X72мм,55.5X83mm Материјал,површински третман,термичка обработка,димензијата може да се прилагоди како ваше барање Потекло:Тајван. Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета. Апликација:У завртките може да се користат кај стабилизатор на приколка и да се навиваат вратите. Водечко време:50-60 дена Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција и сертификат за материјал за производство. Можеме да понудиме процес на виткање и втиснување
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Прилагодени завртки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Прилагодени заврткиФунда може да произведе секаков вид на завртки што го следат цртежот,без разлика дали се користи на мотоцикли,автомобилски,земјоделски машини,камиони…и така натаму. Материјал:Класа 4.8~10.9,Нерѓосувачки,Легуриран челик,или друг посебен материјал Површински третман:Цинк,легура позлата,Геомет Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање Ние се истакнуваме во производството на завртки за кои е потребен долг процес.Можеме да бидеме опремени и со CNC кој може да врши обработка и жлебување. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакувањеЦртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см Можеме да понудиме секундарна обработка на пр:чепкање,дупчење,соберат оринг,Најлок,Прекот,3 М,Локтит
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Прилагодени завртки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Прилагодени завртки Материјал:Класа 4.8~10.9,Нерѓосувачки,Легуриран челик,или друг посебен материјал Површински третман:Цинк,легура позлата,Геомет Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,Термичка рафинирање Ние се истакнуваме во производството на завртки за кои е потребен долг процес.Можеме да бидеме опремени и со CNC кој може да врши обработка и жлебување. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:15 кг по картон,големина на палета:110x110cm или 120x80cm,42 картони по палета,завиткајте со пластична фолија и појас за пакување. Ние можеме да ги произведеме деловите врз основа на вашиот цртеж,а исто така можеме да ви понудиме VAVE за да ги намалите трошоците.
Нашите

Прилагодени завртки

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.