Funda Fastener Co., Ltd. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Завртки за автомобили, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Завртки за автомобили

Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртки за автомобили, треба да знаете за највисок квалитет на Завртки за автомобили производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
9-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртки на роторот на сопирачките Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван Термин на плаќање:Нето 30 датум на одборот Од Т.Т. Водечко време:80-100 дена Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949 Прилагодена услуга:може да се додаде облога или површинска обработка според потребите на клиентите Начин на пакување:15 кг/кутија,42 кутии по палета Апликација:Завртките на роторот на сопирачката го држат роторот до главината за време на склопувањето.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртки за автомобили, треба да знаете за највисок квалитет на Завртки за автомобили производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртки со двоен крај Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Површински третман:Жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Обичен Термичка обработка:гаснење,калење,жарење Спецификациите на конецот може да се произведуваат според вашите барања,како што е UNF,UNC,М8х1.25 стр,М8х1.5P...и така натаму. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Начин на пакување:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетатаГолемина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг Водечко време:90-100 дена Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Фунда може да ги произведува сите видови на завртки со двојни краеви што се користат на цилиндричните системи Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртки за автомобили, треба да знаете за највисок квалитет на Завртки за автомобили производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Стожерна топка завртка на генератор Материјал:Легуриран челик(SCM415~SCM440) Површински третман:Фосфатна обвивка Термичка обработка:HRC 34-38 Димензија:М6х0.75P Должина:38 мм,М8х1.0P Должина:46.5 мм Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Испорака:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетата Начин на пакување:Големина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг. Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Можеме да произведеме завртки за Генератор. Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Завртки за автомобили

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Како да се избере наЗавртки за автомобили производител?

Основана во 1965 година, ние,Funda Fastener Co., Ltd. е еден од водечките производители и извозници наЗавртки за автомобили според различни стандарди, спецификации и барања.

Ние сме еден од најистакнатите трговци на големо со Автомобилски завртки , завртки за Завртки за прилагодување , завртки за Завртка за приспособување на чешмата , Автомобилски компоненти , компоненти за Компоненти на сопирачките , Прилагодени завртки , Компоненти на контролниот кабел , Специјални завртки , завртки на Завртки на роторот на сопирачките и многу повеќе. Целиот асортиман е составен со користење на квалитетна суровина и напредна техника. Исто така, строги проверки на квалитетот се извршени од нас низ целиот асортиман, за да се увериме дека нашите производи се совршени и ги исполнуваат нормите дефинирани од индустријата. Нашето главно внимание го фокусираме на параметрите за квалитет. За да обезбедиме подобар квалитет, обезбедуваме производите да се произведуваат според поставените стандарди.

ОниеЗавртки за автомобили се прецизно изработени од нашите добро искусни професионалци, имајќи ги предвид поставените стандарди за индустриски квалитет со цел да се осигураме дека крајните производи со најдобар квалитет ќе ги добијат нашите престижни клиенти. Нашите понудени производи наоѓаат огромна примена во термоенергетската, железницата, автомобилската индустрија, петрохемиската, нафтата, електричната енергија, тешката и лесната индустрија.