Завртка за прилагодување на вентилот

Funda Fastener Co., Ltd. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Завртка за прилагодување на вентилот производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Нашата сила лежи во нашето верување дека технологијата треба да им служи на луѓето, а не обратно. Возиме технологија и да се поттикнат тоа во текот на најсовремена да ги исполни вашите

Завртка за прилагодување на вентилот

за да додадете квалитетот на вашиот живот.
 • Завртка за прилагодување на вентилот - 3-2
Завртка за прилагодување на вентилот
модел - 3-2
Завртка за приспособување на чешмата(М10)
 1. Материјал:Јаглероден челик S45C
 2. Површински третман: :Спречување на кисела и 'рѓа
 3. Термичка обработка:HRC 22~27,Високо-фреквентно индукциско стврднување
 4. Обезбедете чистота со машина за чистење со ултразвук.
 5. Целосна проверка со оптичка машина за сортирање за да се обезбеди квалитет.
 6. Потекло:Тајван
 7. Работен дијаграм.:M10 Должина:46 мм
 8. Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање
 9. Термин на плаќање:Т/Т
 10. Начин на пакување:Малото пакување е заштитено со кесичка со меурчиња, а потоа се става во картон.15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или 120x80cm.
 11. Апликација:Во автомобилот се користат завртки за прилагодување’s моторниот систем.
Funda Fastener Co., Ltd.
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка за прилагодување на вентилот, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка за прилагодување на вентилот производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за приспособување на чешмата Материјал:низок јаглерод(S10C~S45C),Борен челик(10B21~10B23),SAE1008~SAE1045 Позлата:Масло против 'рѓа Цврстина на јадрото:HV230-266;Тврдост на површината:HRC 55~61;длабочина на куќиштето на тврдост1.5~3.0 Сортирање со машина за оптичка инспекција за да се обезбеди квалитет на термичка обработка. Го чистиме со ултразвучна машина за чистење со цел да спречиме контузија на забите и оштетување на навртките. Потекло:Тајван Работен дијаграм.:М4~М10 Термин на испорака:ФОБ. Рок на плаќање:Т/Т Апликација:Завртките за прилагодување на тапите се користат во моторите на автомобилите. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:Малото пакување е заштитено со кеса со меурчиња,наполнете го во картонско пакување со палета,15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или 120x80cm