Завртка со чешма

Funda Fastener Co., Ltd. е една од водечките меѓународни производителот, снабдувачот на Завртка со чешма. Врз основа на богато искуство и силна технологија. Ние сме ангажирани во обезбедување на различни производи да се задоволат потребите на клиентите. Ако сте во потрага за сигурен снабдувач во Taiwan, Ние сме вашиот најдобар избор. контактирајте не денес!
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Завртка со чешма

. Ние, исто така, се грижиме за нашата широка база на клиенти нудиме нашата палета во прилагодено форма, придржувајќи се на барања и спецификации на нашите клиенти.
 • Завртка со чешма - 3-1
Завртка со чешма
модел - 3-1
Завртка за приспособување на чешмата
 1. Материјал:низок јаглерод(S10C~S45C),Борен челик(10B21~10B23),SAE1008~SAE1045
 2. Позлата:Масло против 'рѓа
 3. Цврстина на јадрото:HV230-266;Тврдост на површината:HRC 55~61;длабочина на куќиштето на тврдост1.5~3.0
 4. Сортирање со машина за оптичка инспекција за да се обезбеди квалитет на термичка обработка.
 5. Го чистиме со ултразвучна машина за чистење со цел да спречиме контузија на забите и оштетување на навртките.
 6. Потекло:Тајван
 7. Работен дијаграм.:М4~М10
 8. Термин на испорака:ФОБ.
 9. Рок на плаќање:Т/Т
 10. Апликација:Завртките за прилагодување на тапите се користат во моторите на автомобилите.
 11. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 12. Начин на пакување:Малото пакување е заштитено со кеса со меурчиња,наполнете го во картонско пакување со палета,15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или 120x80cm
Funda Fastener Co., Ltd.
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Завртка со чешма ->, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка со чешма производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртка за приспособување на чешмата(М10) Материјал:Јаглероден челик S45C Површински третман: :Спречување на кисела и 'рѓа Термичка обработка:HRC 22~27,Високо-фреквентно индукциско стврднување Обезбедете чистота со машина за чистење со ултразвук. Целосна проверка со оптичка машина за сортирање за да се обезбеди квалитет. Потекло:Тајван Работен дијаграм.:M10 Должина:46 мм Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Начин на пакување:Малото пакување е заштитено со кесичка со меурчиња, а потоа се става во картон.15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или 120x80cm. Апликација:Во автомобилот се користат завртки за прилагодување’s моторниот систем.