Чекор завртка

Ние сме секогаш внимава на пазарот и клиентите побарувачката во секое време и менување на нашата стратегија во согласност со неа. Ние производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар квалитет на Чекор завртка како и брза и задоволителна услуга во согласност со животната средина на пазарот и клиентите во Taiwan , Која го отелотворува нашите основни вредности на клиент центрирана и пазарно ориентирани на квалитетот на производот.
Имаме искуство за производство на високо квалитетни

Чекор завртка

Нашите производи може да ги исполни барањата на клиентите, очекувајќи големи нарачки. И ние исто така се надеваат дека ќе се изгради долгорочни односи со нашите клиенти.
 • Чекор завртка - 8-4
Чекор завртка
модел - 8-4
Специјални завртки(Мулти-Чекори)
 1. Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)
  Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045
 2. Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници
 3. Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање
 4. Машина за ковање:13Б-19Б
 5. Потекло:Тајван
 6. Термин на испорака:ФОБ.
 7. Рок на плаќање:Т/Т,LC
 8. Димензија:М4~M20 Должина:8~200 мм
 9. Апликација:Фунда може да произведува секакви сврзувачки елементи што се користат на сите видови машини.Ние можеме да произведуваме делови според клиентот’цртежи.Ние сме производител на OEM.Можеме да ги произведуваме сите видови приспособени сврзувачки елементи за клиентите.Како што е автомобилската,мотоцикл,Авион-скијање,генератор,фарма машина,камион,исклучен-патно возило,голф количка...итн
 10. Ние можеме да го направиме алатот според вашиот цртеж,и цитирај со процес на ковање наместо обработка,ви нуди подобра цена
 11. Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949
Funda Fastener Co., Ltd.
8-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Чекор завртка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чекор завртка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
8-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Специјални завртки Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Димензија:Работен дијаграм.:М4~M20 Должина:8~200 мм Апликација:Фунда може да произведува секакви сврзувачки елементи што се користат на сите видови машини.Ние можеме да произведуваме делови според клиентот’цртежи.Ние сме производител на OEM.Можеме да ги произведуваме сите видови приспособени сврзувачки елементи за клиентите.Како што е автомобилската,мотоцикл,Авион-скијање,генератор,фарма машина,камион,исклучен-патно возило,голф количка...итн. Термин на плаќање:Т/Т Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949 Начин на пакување:15 кг по картон,пакувајте на палета 42 картони по палетаГолемина на палетата:110x110cm или 120x80cm
Funda Fastener Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Чекор завртка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чекор завртка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
8-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ТЕШКО МОНТАЖЕЊЕ Материјал:Легуриран челик(SCM415~SCM440) Површински третман:Zn-Ni ЛЕГУРА СО ЦРН Cr3(8 м МИН.)решетката позлата,запознајте го ПС-8955 барање. Термичка обработка:Карбуризирање HRC33-39,Јакост на истегнување106.12 кг/mm^2 Димензија:М14,Должина:140 мм Нишка:М14х1.5P-6гр&М12х1.75 стр-6гр Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Испорака:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетата Термин на плаќање:Т/Т Нето 30 дена Големина на палетата:110х110х13см/120х80см Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949 Апликација:Фунда може да произведува секакви сврзувачки елементи што се користат на сите видови машини.Ние можеме да произведуваме делови според клиентот’цртежи.Ние сме производител на OEM.Можеме да ги произведуваме сите видови приспособени сврзувачки елементи за модифицирани автомобили.
Funda Fastener Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Чекор завртка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чекор завртка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
8-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Специјални завртки Материјал:Ниско,средината-јаглерод(S10C~S45C)Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304) Површински третман:Позлата со цинк никел легура Термичка обработка:термичка рафинирање Тип:OEM Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Начин на пакување:15 кг/кутија;42 кутии/палета Големина на палетата:110x110x13cm или европска стандардна палета 120x80cm Термин на плаќање:Т/Т、Л/В Апликација:Автомобилство,мотоцикл,Авион-скијање,генератор,фарма машина,камион,исклучен-патно возило,голф количка...итн. Ние можеме да произведуваме делови според клиентот’цртежи Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949 Можеме да понудиме секундарна обработка:CNC обработка,Пескарење,Стегање,крцкање,Монтажна машина за перење,Монтажа оринг
Funda Fastener Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Чекор завртка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чекор завртка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
8-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Стожерна топка завртка на генератор Материјал:Легуриран челик(SCM415~SCM440) Површински третман:Фосфатна обвивка Термичка обработка:HRC 34-38 Димензија:М6х0.75P Должина:38 мм,М8х1.0P Должина:46.5 мм Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Испорака:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетата Начин на пакување:Големина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг. Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Можеме да произведеме завртки за Генератор. Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949
Funda Fastener Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Чекор завртка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чекор завртка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
8-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртки со двоен крај Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Површински третман:Жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Обичен Термичка обработка:гаснење,калење,жарење Спецификациите на конецот може да се произведуваат според вашите барања,како што е UNF,UNC,М8х1.25 стр,М8х1.5P...и така натаму. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Начин на пакување:Примероци:DHL.UPS-от.ТНТ.FEDEX,Масовно:ставете го во картон и пакувајте го на палетатаГолемина на палетата:110х110х13см,тежина на картон не’т надминува 20 кг Водечко време:90-100 дена Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Фунда може да ги произведува сите видови на завртки со двојни краеви што се користат на цилиндричните системи Сертификат:ISO 9001、ISO 14001、IATF16949