Метални навртки

Воведовме строги и целосна контрола на квалитетот на системот, кој гарантира дека секој производ на Метални навртки може да ги исполни барањата за квалитет на клиентите. Покрај тоа, сите наши производи се строго проверени пред пратката.
Како резултат на нашите високо квалитетни

Метални навртки

и извонредни услуги на клиентите, имаме стекнато глобалната продажба мрежа, сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
 • Метални навртки - 4-9
Метални навртки
модел - 4-9
Јаткасти плодови
 1. Материјал:Ниско,Среден јаглерод,Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045
 2. Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок
 3. Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање
 4. Димензија:М4~М16
 5. Можеме да понудиме тапкање и монтажа на оринг
 6. Потекло:Тајван
 7. Термин на испорака:ФОБ
 8. Термин на плаќање:Т/Т
 9. Начин на пакување:Ставете ги во пластични кеси и ставете во картон,15 кг по картон,42 картони по палета Големина на палета:110x110cm или европска палета 120x80cm
 10. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 11. MOQ:најмалку 500 кг

Funda Fastener Co., Ltd.
4-9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автомобилски компоненти Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21~10B23),SAE1008~SAE1045 Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Цинк никел легура Термичка обработка:гаснење,Калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Фунда може да произведува различни видови на автомобилски компоненти,како што се завртките за подесување,обетка на тркалото,Шарка за автомобилско седиште,Банџо Болт,Компоненти на сопирачките(Водич за дебеломер на сопирачките,Затегнувач на ланецот на камери,Игла на сопирачката),Контролни компоненти на кабелот,Филтер за масло,Завртки на роторот на сопирачките...и така натаму Начин на пакување:15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или европска палета 120x80cm
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ладно формирани деловиМожеме да произведуваме секакви не-стандардни завртки,сврзувачки елементи,зашрафете со ладно ковање.Можеме да обезбедиме и ладно формирани празни места. Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440),Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Големини,материјал,обликот на главата,конецот и дизајните може да се прилагодат Извештај од инспекцискиот надзор:Извештај за димензија,сертификат за материјал,извештај за тврдост,Извештај за дебелина на филмот,извештај за прскање со сол. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Термин на плаќање:Т/Т Начин на пакување:15 кг по картон,големина на палета:110x110cm или европска големина:120х80см,42 карони по палета,пакување со пластична фолија и пластичен појас. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Автомобилски завртки се склопуваат во автомобилот,како што се системите за сопирање,автомобилски седишта,мотори,гасови,тркала,контрола на жица,напнатост на синџирот и други делови.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Шарка за автомобилско седиште Материјал:Јаглероден челик(Материјалот може да се промени како ваше барање) Површински третман:спречување на подмачкување и 'рѓа Термичка обработка:HRB 88-100 Спец:М6х1.0 Должина:60 мм Водечко време:35~40 дена Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Термин на плаќање:Т/Т Начин на пакување:Пример:Експрес(DHL,ТНТ,FEDEX,UPS-от);Производство:вчитајте во кутија и наредете ја на палетата.(42 картони по палета) Големина на картон:29*22*15 см,Големина на палетата:110х110см/120х80смАпликација:Шарка за седишта за автомобил се користи во седиштата за автомобил за прилагодување. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Банџо Болт Материјал:S40C~S50C,AISI1039~1049,DIN CK40~50 Позлата:разнобојни,црн тривалентен цинк,црн цинк шествалентен(можеме да направиме како ваше барање) Термичка обработка:Термичка рафинирање(HRC25-30) Димензија:Работен дијаграм.:М5~M10 Должина:2.5~3.5см Можеме да обезбедиме секундарно процесно дупчење на&Ослаш;3 и&Ослаш;4. Големините и дизајните може да се прилагодат Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Термин на плаќање:Т/Т Испорака:Пример:Експрес(DHL,ТНТ,UPS-от,FEDEX)Производство:вчитајте во кутија и наредете ја на палетата.Големина на картон:29*22*15 см,Големина на палетата:110*110*15 см Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Banjo Bolt се користи во системот за сопирање и се заклучува на системот за сопирање за да се спречи истекување на маслото.
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Набразден БолтМожеме да произведуваме секакви не-стандардни завртки,сврзувачки елементи,завртки со ладно ковање.Ние исто така можеме да управуваме со крцкање или кој било друг процес на тркалање. Материјал:SWRCH40K Позлата:разнобојни,MFZn5-Н1.CF Работен дијаграм.:М12х1.25px32mm Големините и дизајните може да се прилагодат Можеме да понудиме секундарни процеси како што е површинскиот третман,термичка обработка,облога,вртење,курлинг,нишки...и така натаму. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Килунг/Каосиунг Начин на пакување:15 кг по картон,големина на палета:110x110 cm или 120x80cm(пушеле),42 картони по палета. Термин на плаќање:Т/Т или на друг начин може да се дискутира. Водечко време:60-80 дена за производство. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Автомобилство,мото индустријата,земјоделски машини,Авион-Скијање
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Болт за топка Материјал:Легуриран челик SCM435 Површински третман:Фосфатно обложување Термичка обработка:Термичко рафинирање(HRC34-38) Димензија:М6х38мм、М8х46.5 мм Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Термин на плаќање:Т/Т или на друг начин може да се дискутира Начин на пакување:15 кг по картон,големина на палета:110x110cm или 120x80cm,42 картони по палета,завиткајте со пластична фолија и појас за пакување. Апликација:Болт за топка се користи за генератори. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Водечко време:30-50 дена
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Филтер за масло Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440),Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Користете Автоматски фидер за да го тркалате конецот. Потекло:Тајван Може да се извезува во странство,цитиран со ФОБ. Големините и дизајните може да се прилагодат Апликација:Составен во камион’s мотори и делови за филтер за масло.Улогата на филтерот за масло е да ги филтрира повеќето нечистотии во маслото,чувајте го свежото масло чисто,и да го продолжи неговото нормално надополнување. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или европска големина:120х80см
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Метални навртки, треба да знаете за највисок квалитет на Метални навртки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ладно формирани празни места Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440),Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Големините и дизајните може да се прилагодат Опремени сме со различни прегради како 13B~17Б,која може да ги произведе деловите од М4~M20;должина од 8~200 мм. Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Термин на плаќање:Т/Т Можеме да обезбедиме ладно формирани празни места за обработка. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:15 кг по картон,42 картони по палета,големина на палета:110x110cm или европска палета 120x80cm