Завртка на моторот

Завртка на моторот се произведуваат со употреба на висококвалитетна суровина во согласност со поставените индустриски упатства. Ние ги нудиме овие долготрајни производи по многу разумни цени. Ние ги произведуваме овие производи, упатства за индустријата и ги обезбедуваме на нашите клиенти по многу поволни цени.
Нашите

Завртка на моторот

промовирање на нивниот шарм во голема мера. Набавени од сертифицирани производители на овие производи се произведени според параметрите за квалитет распространети на глобално ниво.
 • Завртка на моторот - 2-2
Завртка на моторот
модел - 2-2
Завртки за прилагодување
 1. Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)
  Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1008~SAE1045
 2. Позлата:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црна&бел цинк,Третирана со цинк фосфат,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници
 3. Термичка обработка:Гаснење,Калење,Греење,Карбуризирање,термичка рафинирање,Високо-фреквентно индукциско стврднување
 4. Работен дијаграм.:М4~M10 Должина:35 мм
 5. Водечко време:најмалку 120 дена
 6. Потекло:Тајван
 7. Термин на плаќање:Т/Т,
 8. Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање.
 9. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 10. Опрема:Специјална машина за занитување,Ултразвучна машина за чистење,Високо-машина за фреквенција(Проверете дали е испуштена термичка обработка)
 11. Апликација:Завртките за прилагодување се користат во моторите на автомобилите.
Funda Fastener Co., Ltd.
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка на моторот, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка на моторот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртки за прилагодувањеАпликација:Завртките за прилагодување се користат во моторите на автомобилите. Материјал:Орев:SCM415,Завртка:S45C Термичка обработка:тврдост на срцето&цврстина на површината според вашиот цртеж. Сортирање со машина за сортирање со висока фреквенција за да се обезбеди термичка обработка. Големините и дизајните може да се прилагодат Чистење со ултразвучна машина за чистење за да се обезбеди чистота. Потекло:Тајван Работен дијаграм.:М4~M10 Должина:3~45 мм Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Водечко време:најмалку 120 дена MOQ:најмалку 200 кг Начин на пакување:Спакувајте со обвивка со меурчиња за да избегнете оштетување на конецот,картон 15 кг Завртките за прилагодување се нашиот главен производ,имавме над 30 години искуство. Комплексен и долг процес кој бара солидни способности за управување со квалитетот Високо отпорен на абење,висока јачина на замор Склопување со висока прецизност и контролиран агол на наклон Тип:дупчиња/Филипс/Hex приклучок/Глава со 4 агли
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Завртка на моторот, треба да знаете за највисок квалитет на Завртка на моторот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Завртки за прилагодување Материјал:Борен челик(10B21~10B23) Термичка обработка:HRC 30-35 Спец.:М8х1.0 Подредуваме со раздвојување на Еди струја за да видиме дали недостасува термичка обработка. Ја проверуваме чистотата со ултразвучно чистење. Потекло:Тајван Термин на плаќање:Т/Т, Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Апликација:Завртките за прилагодување се користат за автомобили или мотоцикли Начин на пакување:15 кг по кутија,големина на палета:110x110 cm или 120x80 cm