Делови за контролен кабел

Funda Fastener Co., Ltd. е професионална производител и снабдувач на Делови за контролен кабел. Нашите производи и услуги се извезуваат до сите делови на светот пазари. На компанијата плаќа многу внимание на воведување и обука на талентирани вработени. Нашите R & D тим е способен за вршење на вашите посебни барања производ.
Ние сме во сопственост одличен тимска работа со кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Делови за контролен кабел

и внимателен услуга. Ако сакате да дознаете повеќе за она што можеме да направиме за вас, јавете ни се во секое време, ние со нетрпение очекуваме да се воспостави добра и долгорочни деловни односи со вас.
 • Делови за контролен кабел - 7-2
Делови за контролен кабел
модел - 7-2
Компоненти на контролниот кабел(Јака)
 1. Материјал:Нискојаглеродни SAE1010,SAE1018,SWRCH12A
 2. Површински третман:разнобојни(300 часа без црвена 'рѓа),црн цинк(72 часа без бела 'рѓа и 168 часа без црвена 'рѓа)
 3. Работен дијаграм:6.75*8.8*15 мм,6.3*9*15 мм,8*9.6*15 мм,8*9.6*18 мм,12*38.5*8.4 мм,12*38.5*9.2 мм,12*35.5*9.2 мм
 4. Водечко време:35-40 дена
 5. Потекло:Тајван
 6. Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање
 7. Термин на плаќање:Т/Т
 8. Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета
 9. Апликација:Склопен во автомобилски кабел,со цел да се поврзат безбедносните жици,жици за сопирање,гас,итн.
 10. Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 11. MOQ:2250 кг
Funda Fastener Co., Ltd.
7-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за контролен кабел, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за контролен кабел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Компоненти на контролниот кабел Материјал:Средно јаглероден челик(SAE1010~SAE1045) Површински третман:Цинк-никел позлата(црна) Можеме да понудиме секундарен процес EX:виткање,позлата,црн оксид...и така натаму. Работна димензија&Должина.:Големините и дизајните може да се прилагодат Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Склопени со кабли во автомобил или мотоцикли,со цел да се поврзат и заштитат безбедносните жици,жици за сопирање,гас,итн. Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција и сертификат за материјал за производство. .
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за контролен кабел, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за контролен кабел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Компоненти на контролниот кабел(Метален свиок) Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),SAE1010~SAE1045 Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлатена легура на цинк никел Термичка обработка:термичка рафинирање Секундарен процес:Свиткување,нишки Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван или како ваше барање. Рок на плаќање:Т/Т Апликација:Склопени со кабли во автомобил или мотоцикли,со цел да се поврзат и заштитат безбедносните жици,жици за сопирање,гас,итн. Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 PPM:50 Големините и дизајните може да се прилагодат
Funda Fastener Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за контролен кабел, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за контролен кабел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Капаче на обвивка на каналот Материјал:Борен челик(SAE1016~SAE1018) Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк Термичка обработка:Како барање на клиентите Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ Тајван Големините и дизајните може да се прилагодат Апликација:Склопен во машински кабел,со цел да се поврзат и заштитат жиците. Начин на пакување:картон под 15 кг,големина на палета:110х110х13см/120х80х13см,42 кутии по палета Сертификација на компанијата:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 PPM:50 Термин на плаќање:Т/Т