Затегнувач на ланецот на камери

Како професионален Затегнувач на ланецот на камери производителот, снабдувачот, со фабрика во Taiwan, Ние снабдување извонреден Затегнувач на ланецот на камери за нашите клиенти. Нашите високо квалитетни и сигурни производи беа во согласност со меѓународните стандарди. Ако се заинтересирани, ве молиме контактирајте не за повеќе информации.
Глобалниот пазар на

Затегнувач на ланецот на камери

производи, со нетрпение го очекува од голем успех. Ние врз основа на духот на големите претпријатија да се изгради бренд цели, се придржуваат стабилна и долгорочен развој. Добредојде пријатели од сите сфери на животот да дојде во посета, насоки и бизнис преговори.
 • Затегнувач на ланецот на камери - 5-3
Затегнувач на ланецот на камери
модел - 5-3
Затегнувач на ланецот на камери
 1. Материјал:Среден јаглерод(SWRCH40K)
 2. Површински третман:црн цинк
 3. Термичка обработка:термичка рафинирање
 4. Димензија:&Ослаш;7х38мм、&Ослаш;7х46мм、&Ослаш;10x28mm、&Ослаш;10x48mm
 5. Потекло:Тајван
 6. Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање
 7. Термин на плаќање:Т/Т
 8. Апликација:Склопете се во автомобилскиот систем за тајминг,со цел да се олесни нормалното функционирање на моторот
 9. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949
 10. Начин на пакување:ставете го во картон и ставете го на палетата со обвивка за пакување
  Цртан:не повеќе од 20 кг,Големина на палетата:110х110х15см
 11. Материјал,површински третман,димензијата може да се смени по ваше барање.
 12. Приложени документи:PPAP 3 за примероци од првата лота(по цена),Извештај од инспекција на димензии и сертификат за материјал за производство.
Funda Fastener Co., Ltd.
5-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Затегнувач на ланецот на камери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Компоненти на сопирачките Материјал:Легуриран челик(SCM435),Ниско ниво на јаглерод(S20C,SWCH20K,SWCH22A),Среден јаглерод(S40-50C) Површински третман:разнобојни,жолта обложена со цинк,црн цинк,Дакротизирачки Термичка обработка:термичка рафинирање HRC25-30 Димензија:М8х37мм、М8х59.5 мм、М10х45мм、М10х46мм、М12х49мм、&Ослаш;8x68.5 мм、&Ослаш;4.6x39.3 мм Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Се користи во системот за сопирање на автомобили,мотоцикли и велосипеди за да може системот за сопирање нормално да работи. Начин на пакување:20 кг по картон,големина на палета:110x110cm или 120x80cm,42 картони по палета,завиткајте со пластична фолија и појас за пакување. Материјал,површински третман,димензијата може да се смени по ваше барање
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Затегнувач на ланецот на камери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Водич за дебеломер на сопирачките Материјал:Легуриран челик(SCM435)、Јаглероден челик(низок јаглерод или среден јаглерод) Позлата:Цинк позлата,Дакротизирачки(ние исто така може да се промени како ваше барање) Термичка обработка:Термичка рафинирање(HRC 26-30),карбуризација Спец:М10х45мм、М10х46мм、&Ослаш;4.6x39.3 мм、&Ослаш;6.35x68.5 мм Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ или по ваше барање Термин на плаќање:Т/Т Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Водечко време:60 дена Апликација:Соберете и инсталирајте во системот за сопирање на автомобилот и мотоциклот,со цел да се олесни работата на функцијата на сопирачките.Водич за дебеломер на сопирачките.обезбедуваат суштински елемент на стабилност за различни апликации во широк опсег на индустрии.Водечка игла за дебеломер на сопирачките што се користи за правилно усогласување на алатките или компонентите за изработка за да се обезбеди стабилност.Понекогаш се нарекуваат пилотски пинови или лидерски пинови,тие обезбедуваат прецизно усогласување при редење,панели за парење и брканици,и конектори за парење. Начин на пакување:се става во пластични кеси и се става во картонски кутии,пакување на палетата,42 картони по палета
Funda Fastener Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Затегнувач на ланецот на камери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Игла на сопирачката Материјал:Нерѓосувачки челик(SUS302,SUS304)низок јаглерод(S10C~S45C)Легуриран челик(SCM415~SCM440)Борен челик(10B21),AISI/SAE1010~SAE1045 Површински третман:разнобојни,никелирани,жолта обложена со цинк,црн цинк,Позлата со цинк никел легура,Геомет,Најлок,Дакротизирачки,Три обврзници Термичка обработка:гаснење,калење,жарење,карбуризирање,термичка рафинирање Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван Термин на испорака:ФОБ. Термин на плаќање:Т/Т Апликација:Соберете и инсталирајте во системот за сопирање на автомобилот и мотоциклот,со цел да се олесни работата на функцијата на сопирачките. Сертификација:ISO 14001/ISO 9001/IATF16949 Начин на пакување:Пример:Експрес(DHL,ТНТ,UPS-от,FEDEX)Производство:вчитајте во кутија и наредете ја на палетата.Големина на картон:28*23*15 см,големина на палета:110*110*15 см